SAKARYA SAPANCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ ÖĞRETİM YILI MESAJI

YENİ ÖĞRETİM YILI MESAJI

19 Eylül 2016 tarihinde Sapanca ilçemizde yaklaşık 6.500 öğrenci ve yaklaşık 460 öğretmenimizle birlikte 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına başlayacak olmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarına ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak; bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırım olduğunun bilinciyle temel eğitimden ortaöğretime, mesleki eğitimden yaygın eğitime kadar çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için tüm imkanlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız.

Değerli veliler, bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın sizler için çok değerli olduğunu ve onlar için çok büyük fedakârlık yaptığınızı biliyoruz. Evlatlarınıza, asil bir milletin ferdi olarak gurur duymayı, aziz vatanımızı yüceltmeyi, büyük düşünmeyi öğretmek için çalıştığımızı biliniz.

Kıymetli Meslektaşlarım, sizler, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcileri olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlenmiş durumdasınız. Sapanca´mızı eğitim-öğretim faaliyetlerinde üst sıralara taşıma gayretlerimize bu yıl da gereken desteği sağlayacağınıza olan inancım sonsuzdur.

Hepimizin  bildiği gibi 15 Temmuz 2016 günü  hainler tarafından gerçekleştirilen, Demokrasimiz ve Milli İrademizi hedef alan darbe girişimini; Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde Analar, Babalar, Nineler ve Çocuklarımızla karşı koyup bertaraf ederek, büyük bir Demokrasi sınavı veren milletimizden aldığımız güçle, yine birlik ve beraberlik içerisinde Demokrasimize sahip çıkarak  ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkacak gençler yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Yapacağınız fedakârlıklar için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle İlköğretim Haftası ve 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ülkemiz ve Sapanca´mız için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor; tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

Rüstem Paşa Mahallesi Ersin Caddesi Hükümet Konağı Sapanca/SAKARYA - 0 (264) 582 50 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.