SAKARYA SAPANCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAŞAM BOYU EĞİTİMİ DESTEKLEME DERNEĞİ ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ HAKKINDA

       Öğretmenlerin eğitimler doğrultusunda, çocukların ve yetişkinlerin planlama, mantık yürütme, mantıksal çıkarımda bulunma, strateji geliştirme, sıra dışı düşünme, dikkat ve konsantrasyon, görsel uzamsal düşünme, hafıza ve bellek alanlarında gelişim sağlayan ve bununla birlikte sabır-sebat, yenilgiyi hazmetme, kararlılık ve karar verme konularında, öğrencilere ve ailelerine rehberlik edebilme üzere ilçemizde de görev yapan tüm öğretmenler için 23 Ocak-29 Ocak tarihinde Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği işbirliği ile 3. Geleneksel Eğitim Kampı Ankara/Kızılcahamam’ da gerçekleştirilecektir. Eğitim süresince Drama, Zekâ Oyunları, Hızlı Okuma, Oyun Terapisi, Öğrenci Koçluğu, Montessori eğitimleri verilecektir.  Kurs bitiminde başarılı olan adaylara Akademi Eğitim Danışmanlık onaylı Uluslararası Geçerli Akredite olmuş Cardcert sertifikası verilecektir. Eğitimler gönüllülük esasına bağlıdır.

      Drama Eğitimi sertifikası, 2010/49 sayı ve 19/08/2010 tarihli ders dışı etkinlikler yönergesine uygundur. . Zeka Oyunları Sertifikanız ile ortaokul müfredatında yer alan zeka oyunları dersine girebilir ya da Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Çocuk Kulüpleri Yönergesine bağlı kalarak çocuk kulübü kurabilirsiniz. Eğitimlerimiz, daha önce Ankara(3), Elazığ(3 eğitim), Iğdır(2 eğitim), Aydın, İzmit, Van, Antalya, Aydın/Kuşadası (3 eğitim-Yaz Kampı), Aydın/Didim(Yaz Kampı), Bodrum/Turgutreis (Yaz Kampı), Uşak, Çanakkale, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Kayseri, İstanbul(5 eğitim), Erzurum(3), Samsun, Ağrı(5), Trabzon, Şanlıurfa, Adana, Sivas, Kırşehir illerinde başarıyla uygulanmıştır. 

 

       Not: Her türlü detaylı bilgi için, 05321133209 no’lu telefondan BÜŞRA AYDEMİR’ e ve 05321323007 no’lu telefondan AYŞENUR ÇIBIK’ a veya  akademiegitim25@gmail.com, adresine mail yoluyla ulaşabilirler. 

 

 KIŞ KAMPI EĞİTİM TAKVİMİ

   23-24-25-26 OCAK EĞİTİMLERİ

    DRAMA 1.KUR EĞİTİMİ

    DRAMA 4.KUR EĞİTİMİ

    ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ

    MONTESSORİ

    ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

 

   26-27-28-29 OCAK EĞİTİMLERİ

    DRAMA 2.KUR EĞİTİMİ

    DRAMA 5.KUR EĞİTİMİ

    ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ

    ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

    OYUN TERAPİSİ

Rüstem Paşa Mahallesi Ersin Caddesi Hükümet Konağı Sapanca/SAKARYA - 0 (264) 582 50 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.