SAKARYA SAPANCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL EĞİTİM KAYITLARI

TEMEL EĞİTİM KAYITLARI

2016-2017 eğitim öğretim yılı için ilkokullarımızın birinci sınıflarına ve ortaokullarımızın beşinci sınıflarına öğrenci kayıtları, e-okul üzerinden tamamlandı.

Buna göre, öğrencilerin herhangi bir başvurusu olmadan MERNİS adres bilgileri esas alınarak, ikametgâhlara en uygun okula yapılan e-kayıt bilgilerine, "http://www.meb.gov.tr" internet adresindeki e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden ulaşılabilecek.

Herhangi bir nedenle hiç bir okula kaydı yapılmamış öğrencilerin velileri, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilgili okul müdürlüklerini bilgilendirecektir.

Okul öncesi eğitim kurumlar ve İmam hatip ortaokulunda ise e-okul sisteminde kayıt bölgesi belirleme zorunluluğu bulunmamakta olup veliler istedikleri okul öncesi kurumuna ve Sapanca İmam Hatip Ortaokuluna başvuruda bulunarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecektir.

 

Rüstem Paşa Mahallesi Ersin Caddesi Hükümet Konağı Sapanca/SAKARYA - 0 (264) 582 50 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.