SAKARYA SAPANCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretime Yerleştime İşlemleri

Ortaöğretime Yerleştime İşlemleri

2015-2016 eğitim öğretim yılı “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş” sistemi kapsamında ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları Bakanlığımızın www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanmış, öğrencilerin yerleştirmeye esas puanları ve tercihleri doğrultusunda işlemleri gerçekleştirilmiştir. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Öğrenciler istemeleri halinde aşağıda yer alan takvim doğrultusunda yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir. Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır. Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezî olarak yapılacaktır. 

Tercih yapmayan veya hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecektir. Sadece açık öğretim kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, istemeleri halinde milli eğitim müdürlüklerinde kurulan İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına takvimde belirtilen tarihler arasında tercih başvurusu yapabilecek ve komisyonlar tarafından il/ilçe sınırları içindeki okullarda boş kalan kontenjanlara yerleştirilecektir.

 

15-08-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri tercih ve yerleştirme kılavuzundaki 1.7, 1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir.

Ortaöğretim Yerleştirme Kılavuzu için TIKLAYINIZ. 

Rüstem Paşa Mahallesi Ersin Caddesi Hükümet Konağı Sapanca/SAKARYA - 0 (264) 582 50 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.