SAKARYA SAPANCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Fazlası Öğretmenlerin Atanması

NORM FAZLASI YER DEĞİŞTİRME ÇALIŞMA TAKVİMİ

 

 

 

Norm Fazlası Öğretmenlerin Belirlenmesi

 

20-22 Kasım 2017

 

Norm Fazlası Belirlenen Öğretmenlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Bildirilmesi

 

23 Kasım 2017

 

                I.Aşama

               Başvurular

                 (İlçe İçi)

 

24-25-26-27 Kasım 2017

 

Atama Sonuçlarının Duyurulması

 

30 Kasım 2017

 

II. Aşama

Başvurular

(İl Geneli)

 

1-2-3-4 Aralık 2017

 

Atama Sonuçlarının Duyurulması

 

08 Aralık 2017

 

 

HİZMET PUANI HESABINDA

 

04 Aralık 2017 tarihi esas alınacaktır.

 

Ayrılma/ Başlama

Yarıyıl tatilinde yapılacaktır.

                                                                                                              

 

          SAKARYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

(İnsan Kaynakları Hizmetleri/Öğretmen Atama)

 

 

 

 

 

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU

 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53/3 maddesinde “Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan, öğretmenliğe daha sonra başlayan norm kadro fazlası olarak belirlenir. Hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınır. Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır. Denilmektedir.

Norm Fazlası Öğretmenlerin Belirlenmesi

Norm Fazlası Öğretmenlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Bildirilmesi: 20-22 Kasım 2017

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri:23 Kasım 2017

Başvuru ve Atama Sonuçları

I.Aşama Başvuru:24-25-26-27/11/2017

I.Aşama Atama Sonuçları:30/11/2017

II. Aşama Başvuru:1-2-3-4/12/2017

II.Aşama Atama Sonuçları:08/12/2017

Yukarıda bahsi geçen yönetmelik maddesine göre; norm fazlası durumundaki öğretmenlerin ihtiyaç olan eğitim kurumlarına dağıtımını sağlamak amacıyla 24-25-26-27 Kasım 2017 tarihleri arasında birinci aşama ve 1-2-3-4 Aralık 2017 tarihleri arasında ikinci aşama başvurular alınacaktır.

Norm fazlası öğretmenlerin belirlenmesinde, eğitim kurumlarına ait Bakanlık onaylı en son norm kadro tespit çizelgeleri esas alınacak ve İl/İlçe emri kadrosundaki öğretmenlerde norm fazlası sayılacaklardır.

Hizmet puanı hesabında başvurunun son günü olan 4 Aralık 2017 tarihi esas alınacaktır.

Norm fazlası olarak belirlenen öğretmenlere eğitim kurumu müdürü tarafından (İlçe kadrosundaki öğretmenlere ise ilçe milli eğitim müdürlüklerince) aşağıdaki şekilde tebliğ edilecektir.

TEBLİĞ/TEBELLÜĞ BELGESİ

10/11/2017 tarihli norm kadro tespit çizelgesi ve ilgili mevzuat esas alınarak yapılan değerlendirme sonucu okul/kurumumuzda norm fazlası olduğunuz tespit edilmiştir. İş bu tutanak…/…/2017 tarihinde imza altına alınmıştır.

TEBLİĞ EDEN                                                                                                   TEBELLÜĞ EDEN

…………………                                                                                                     …………………………

Okul/Kurum Müdürü                                                                                     ………………….. Öğretmeni

 

 

 

Norm Fazlası öğretmenlerin belirlenmesi işlemi 20-22 Kasım 2017 tarihleri arasında eğitim kurumu müdürlüklerince yapılarak, norm fazlası belirlenen öğretmenlerin isimleri, hizmet puan kartları (04/12/2017 tarihine göre) ve tebliğ belgelerinin bir nüshası 23 Kasım 2017 günü mesai bitimine kadar bağlı bulundukları ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edeceklerdir

Norm Fazlası Öğretmen Listelerinin Oluşturulması:

Eğitim kurumu müdürlüklerince norm fazlası olarak belirlenen öğretmenlerin TC Kimlik No-Adı ve Soyadı –Alanı-Kadrosunun Bulunduğu Eğitim Kurumu Bilgileri ve Açıklama ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından eksiksiz şekilde doldurulacaktır. (Ek-1)

Sadece Ek-1 formu kayıtları girilen norm fazlası öğretmenler tercih yapabileceğinden kimlik ve görev bilgileri kayıtlarının eksiksiz olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR;

Norm fazlası olarak belirlenen öğretmenler, 24-25-26-27 Kasım 2017 tarihleri arasında https://sakarya.meb.gov.tr internet sayfasındaki tercih formu doldurarak başvuru yapacaklar ve başvuru formunun bir nüshası okul müdürü tarafından imzalanarak öğretmene verilecektir. Elektronik başvuruların onaylama/reddetme işlemi ise ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacaktır.

Norm fazlası yer değiştirme işlemleri 2 (iki) aşamadan oluşacak ve her aşamada en fazla 25 eğitim kurumu tercihi yapılabilecektir.

Atamalar, öğretmenlerin tercih ve hizmet puanı üstünlüğü esas alınarak değerlendirilecektir.

Resen atama yapılmayacaktır.

Birinci Aşamada; norm fazlası olarak belirlenen öğretmenler kadrosunun bulunduğu ilçe içindeki eğitim kurumları arasından tercih yapabilecektir.

İkinci Aşamada; ikinci aşama başvuruları 1-2-3-4/12/2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Birinci aşamada ataması gerçekleşen öğretmenler ikinci aşamaya başvuru yapamayacaktır.

İkinci aşamaya kalan norm fazlası öğretmenler, tüm ilçelerden tercih yapabileceklerdir. Atamalarda tercih ve hizmet puan üstünlüğü esas alınacaktır.

I.Aşama: Tercihlerim dışında ilçe içinde boş norm kalması halinde atanmak istiyorum.

II.Aşama:Tercihlerim dışında il genelinde boş norm kalması halinde atanmak istiyorum.

GENEL AÇIKLAMALAR:

1-Norm Fazlası durumdaki öğretmenler bu duyuruya müracaat yapabileceklerdir. Norm fazlası olmayan öğretmenler başvuru yapamayacaklardır.

2-İhtiyaç listesinden alanlarındaki eğitim kurumlarını tercih edeceklerdir. Alanların dışında tercih edilen okullar işleme alınmayacaktır.

3-Bilim Sanat Merkezlerindeki boş kadroları, sadece bilim sanat merkezlerinde norm fazlası olan öğretmenler tercih edebilecektir. Kapsam dışındaki eğitim kurumlarında görevli öğretmenler bu okullardan tercih yapmayacaklardır.

4- Öğretmenler tercih formuna kullanıcı adı TC Kimlik numarası ile, Şifresi ise emekli sicil no ile giriş yapacaklardır. Öğretmenler tercih formu doldurulup, onaylandıktan sonra düzeltme veya iptal işlemi yapamayacaklardır. Düzeltme yapmak veya başvurusunu iptal ettirmek isteyen öğretmenler, başvuru tarihleri içinde bağlı bulundukları ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe ile müracaat edeceklerdir.

5-Aylıksız izinde olan öğretmenler;

a)20/11/2017 tarihinden önce aylıksız izinde olup, 05/02/2018 tarihinden önce göreve başlayacak norm fazlası öğretmenler isterlerse tercih yapabileceklerdir

b)05/02/2018 den sonra aylıksız izni biten öğretmenler tercih yapamayacaklarıdır.

c)20/11/2017 tarihinden sonra aylıksız izne ayrılan ve aylıksız izin süresi 05/02/2018 den sonra bitecek olan norm fazlası öğretmenler tercih yapamayacaktır. Ancak; 05/02/2018 tarihinden önce aylıksız iznini kesen öğretmenler alanlarında boş olan eğitim kurumlarına atanmak üzere okul müdürlüklerince bildirilecektir.

d)20/11/2017 tarihinden sonra aylıksız izne ayrılıp, 05/02/2018 tarihinden önce izin süresi biten norm fazlası öğretmenler tercih yapabilecektir.

6)Fen liseleri, sosyal bilimler liselerinde norm fazlası olan öğretmenler ise bu kapsamdaki eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir. Bu tür dışındaki kurumlarıda tercih edebileceklerdir.

 

7)Spor liselerinin beden eğitimi ile güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar alanındaki boş kadrolara, sadece bu türdeki okullarda norm fazlası olan öğretmenler başvuru yapabileceklerdir. Bu kapsam dışındaki eğitim kurumlarında görev yapan beden eğitimi, görsel sanatlar ve müzik öğretmenleri bu okulları tercih edemeyeceklerdir

Rüstem Paşa Mahallesi Ersin Caddesi Hükümet Konağı Sapanca/SAKARYA - 0 (264) 582 50 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.