SAKARYA SAPANCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NAZMİYE-ÖMER SÖZER İLKOKULU/ORTAOKULUNDAN BİR İLK

NAZMİYE-ÖMER SÖZER İLKOKULU/ORTAOKULUNDAN BİR İLK

20-21 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen Nazmiye - Ömer Sözer Anı Turnuvası ile Sapanca´da bir ilk gerçekleştirildi. Nazmiye-Ömer Sözer Anı Turnuvası Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile yapılan ilk turnuva özelliğini taşıyor. Satranç sporu düşünme, hızlı karar verebilme, karşılaştırabilme, sonuç odaklı düşünebilme gibi zihinsel gelişimin alt boyutlarını olumlu yönde geliştirdiği gibi alternatif oluşturabilme, farklılık yaratabilme özelliklerini de geliştiriyor. Gerçekleştirilen bu turnuva ile öğrenciler yarışırken öğrenme, deneyim kazanma fırsatı bulurken Sapanca´da satranç sporu adına  büyük bir adım atıldı, bir ilk gerçekleştirildi. 

 21 Aralık 2014 Pazar günü Sapanca Kaymakamı Gökhan AZCAN, İlçe Jandarma Komutanı Hasan DAZKIR, Sapanca Belediye Başkanı Aydın YILMAZER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri DEDE, Şube Müdürü Çiğdem AYANOĞLU, Okul Aile Birliği Başkanı Necati BAŞER, Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Uğur BAŞAK, il hakemleri, satranç antrenörleri, öğretmenler, öğrenci ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı. 

  Minikler Kategorisi

  Ege ÖZDEMİR                Sapanca İlkokulu

  Mehmet Kaan DAZKIR    Nazmiye Ömer Sözer İlkokulu

  Cemre Ekin YAMAN        Sapanca İlkokulu

 

  Küçükler Kategorisi

  Semih İYİGÜN                Sapanca İlkokulu

  Kemal ODABAŞ              Sapanca İlkokul

  Eslem AL                        Sapanca İlkokulu

  

  Yıldızlar Kategorisi

 Abdülkerim ŞAHİN          Sinan Göksun Ortaokulu

 Arifcan ÇELİK                 Alaçam Ortaokulu

 Türk Göktuğ ACAR         Muazzez Sabri Gündoğar Ortaokulu

satranc 2Satranc 3Satranc 3Satranc 3Satranc 3 satranc 2satranc 2Satranç 1satranc 2Satranç 1satranc 2Satranç 1satranc 2Satranç 1satranc 2Satranç 1satranc 2Satranç 1satranc 2Satranç 1satranc 2Satranç 1Satranç 1

Rüstem Paşa Mahallesi Ersin Caddesi Hükümet Konağı Sapanca/SAKARYA - 0 (264) 582 50 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.